Missioon

Armastan teisi aidata. Mu missiooniks on muuta emade elu kergemaks ja seejuures lahendades une-ja seedeprobleemid aidata kaasa lapse tüüpilisele aju arengule. 

Sama oluline kui jõuda eesmärgini on ka eesmärgini viiv teekond ehk KUIDAS seda teha. 

“Kuidas said 10 000 aastat tagasi emad oma beebidega hakkama? Miks vaid läänemaailmas vajavad inimesed oma laste une paremaks saamisel unenõustajaid, teevad beebide unetreeningut ja võtavad selle alaseid kursuseid? Mida me teeme valesti? 

Aitan emadel leida üles enda ürgaja ema instinktid ja mõista, et meie ootused beebidele ületavad nende bioloogilist võimekust. Lisaks näitan, mis meie elustiilis toob endaga kaasa beebide halva une. Muutes ennast ja enda elustiili paraneb lapse uni iseenesest arenguliselt võimaliku piirini.”

Anette on arst, autor, koolitaja, lektor, unenõustaja, abikaasa ja ema kahele väikesele poisile. Lõpetas arstiteaduskonna hambaarstiteaduse cum laude ja õppis ka psühholoogiat. Ta on kirjutanud ülimalt populaarse raamatu “7 sammu lapse parema uneni: Saa sõbraks mikrobioomi ja ööpäevarütmidega”, mis on aidanud ÜLE TUHANDEL PEREL saada parema une. Lisaks on ta töötanud lähedalt üle 50 PEREGA, kes on saanud individuaalse lähenemisega väga häid tulemusi une vallas. 

Ta lapsed magasid halvasti ja ta ei saanud aru, mis ta teeb valesti. Tavapärased unenõustajate soovitused ei toiminud ja last nutma jätta ta ei soovinud. Ta sukeldus teadusuuringutesse, teiste kultuuride lapsekasvatamise viisidesse ning avastas, et uneprobleemide lahendamiseks tuleb õppida beebisid, ööpäevarütme ja mikrobioomi päriselt tundma. Kui nendega on hästi, siis rahutu uni laheneb iseenesest. Täna aitab ta teistel emadel saada selle hea une, mille ta ise sai neid avastusi järgides.

Minu põhimõtted

EI MINGIT UINUDES LAPSE NUTTU.

Isegi mitte protesti nuttu.

EI MINGIT HARJUTAMIST.

Uni pole oskus vaid bioloogiline vajadus.

EI MINGEID HALBU HARJUMUSI.

See, kuidas laps uinub, ei oma parema une vallas tähtsust nii kaua, kuni see ei tekita lapsele vaimset stressi.

People Mom Shaming Woman with Baby in her Arms Vector Illustration. New mother upset about being finger pointed by society

JAH, TOETAN IMETAMIST.

Aitan emal leida põhjused, miks imetamine ei suju või lapse kaal ei lisandu nii nagu võiks.

JAH, TOETAN LAPSE TÜÜPILIST AJU ARENGUT.

Olles lugenud rohkelt autismi ja aktiivsus-ja tähelepanuhäire vallas tehtud ööpäevarütmide ja mikrobioomi uuringuid tean, mis on neil teistmoodi ja seega mida saab lapseeas teha, et nende ajus olevate muutuste keskkondlikke tegureid ennetada ja lahendada.

JAH, ENNETAN EMA DEPRESSIOONI TEKET.

Ei see pole see “mõtle positiivselt” soovitus, vaid viisid, kuidas mõjutada otseselt ema ajukeemiat, ent ennetada depressiooni sümptomite teket. 

JAH, AEG ENDALE.

Pean väga oluliseks seda, et emal oleks ka enda aeg. Siin on abiks teadmised, kuidas saada laps kiiresti uinuma ja suurendada ta ööpäevast unehulka eakohase normaalsuseni. Aga ka saada laps turvaliselt päevasel ajal magama ema füüsilisest kontaktist eraldi. 

Minu soovitused keskenduvad lapse uneprobleemide tekkepõhjuse leidmisele.

Aeg tegudeks!

Shopping Cart